Öğrenci Duyuruları

2017-2018 GÜZ YARIYILI KAYIT YENİLEME

Kayıt yenileme işlemleri 18-24 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Detaylı bilgi için aşağıdaki linke tıklayınız.

http://oidb.ege.edu.tr/files/guncel/kayit_onlisanslisans.pdf

 

NASIL ŞİFRE ALIRIM?

  1. http://ebys.ege.edu.tr/login.aspx web sayfasına girilir.
  2. “İlk şifrenizi oluşturmak için tıklayınız” butonuna tıklanır.
  3. Açılan sayfadaki adımlar doldurularak “şifre oluştur” butonu tıklanır. Sistem geçici olarak bir şifre tanımlar. Bu şifreyi seçip, kopyalayın, ardından “giriş sayfasına gitmek için tıklayınız” butonuna tıklayın.
  4. Açılan sayfada Kullanıcı Adı yazan kısma küçük o harfi ile beraber öğrenci numaranızı yazın. Örnek: o70150000001. Şifre kısmına ise diğer sayfadan kopyaladığınız geçici şifreyi yapıştırıp, Giriş butonuna tıklayın.
  5. Açılan sayfadaki alanları doldurup, önce geçici şifreyi yapıştırın, daha sonra akılda kalacak ve sizin belirleyeceğiniz rakam ve harf kombinasyonundan oluşan şifreyi ve diğer bilgileri girerek sayfanıza ulaşabilirsiniz.
  6. http://ebys.ege.edu.tr/login.aspx web sayfasına girilir.
  7. “İlk şifrenizi oluşturmak için tıklayınız” butonuna tıklanır.
  8. Açılan sayfadaki adımlar doldurularak “şifre oluştur” butonu tıklanır. Sistem geçici olarak bir şifre tanımlar. Bu şifreyi seçip, kopyalayın, ardından “giriş sayfasına gitmek için tıklayınız” butonuna tıklayın.
  9. Açılan sayfada Kullanıcı Adı yazan kısma küçük o harfi ile beraber öğrenci numaranızı yazın. Örnek: o70150000001. Şifre kısmına ise diğer sayfadan kopyaladığınız geçici şifreyi yapıştırıp, Giriş butonuna tıklayın.
  10. Açılan sayfadaki alanları doldurup, önce geçici şifreyi yapıştırın, daha sonra akılda kalacak ve sizin belirleyeceğiniz rakam ve harf kombinasyonundan oluşan şifreyi ve diğer bilgileri girerek sayfanıza ulaşabilirsiniz.