Öğrenci Duyuruları

 

2017-2018 BAHAR YARIYILI KAYIT YENİLEME

Kayıt yenileme işlemleri 5 - 11 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

NASIL ŞİFRE ALIRIM?

  1. http://ebys.ege.edu.tr/login.aspx web sayfasına girilir.
  2. “İlk şifrenizi oluşturmak için tıklayınız” butonuna tıklanır.
  3. Açılan sayfadaki adımlar doldurularak “şifre oluştur” butonu tıklanır. Sistem geçici olarak bir şifre tanımlar. Bu şifreyi seçip, kopyalayın, ardından “giriş sayfasına gitmek için tıklayınız” butonuna tıklayın.
  4. Açılan sayfada Kullanıcı Adı yazan kısma küçük o harfi ile beraber öğrenci numaranızı yazın. Örnek: o70150000001. Şifre kısmına ise diğer sayfadan kopyaladığınız geçici şifreyi yapıştırıp, Giriş butonuna tıklayın.
  5. Açılan sayfadaki alanları doldurup, önce geçici şifreyi yapıştırın, daha sonra akılda kalacak ve sizin belirleyeceğiniz rakam ve harf kombinasyonundan oluşan şifreyi ve diğer bilgileri girerek sayfanıza ulaşabilirsiniz.
  6. http://ebys.ege.edu.tr/login.aspx web sayfasına girilir.
  7. “İlk şifrenizi oluşturmak için tıklayınız” butonuna tıklanır.
  8. Açılan sayfadaki adımlar doldurularak “şifre oluştur” butonu tıklanır. Sistem geçici olarak bir şifre tanımlar. Bu şifreyi seçip, kopyalayın, ardından “giriş sayfasına gitmek için tıklayınız” butonuna tıklayın.
  9. Açılan sayfada Kullanıcı Adı yazan kısma küçük o harfi ile beraber öğrenci numaranızı yazın. Örnek: o70150000001. Şifre kısmına ise diğer sayfadan kopyaladığınız geçici şifreyi yapıştırıp, Giriş butonuna tıklayın.
  10. Açılan sayfadaki alanları doldurup, önce geçici şifreyi yapıştırın, daha sonra akılda kalacak ve sizin belirleyeceğiniz rakam ve harf kombinasyonundan oluşan şifreyi ve diğer bilgileri girerek sayfanıza ulaşabilirsiniz.

 

DİPLOMA ALABİLMEK İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'ndan alınacak ilişik kesme belgesi

Ege Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı'ndan alınacak ilişik kesme belgesi

2 adet vesikalık fotoğraf

Öğrenci kimlik kartı